Urazy kostki

Ortezo-proteza lub inaczej „Bezdotykowe kule” wspomagają leczenie urazów kostki

iWALK3.0 to rewolucyjna alternatywa dla kuli. Kule konwencjonalne angażują trzy z czterech Twoich kończyn, podczas gdy iWALK niewymagający korzystania z rąk wszystkie kończyny Ci „zwraca”!
Jeśli przed wystąpieniem urazu mogłeś dość sprawnie się poruszać bez żadnej pomocy, to iWALK3.0 może przywrócić Twoją mobilność. Upewnij się jednak, że iWALK będzie dla Ciebie odpowiednią alternatywą.
Dzięki iWALK3.0 - alternatywie dla kuli, nie musisz już na czas powrotu do zdrowia zmieniać stylu Swojego życia. Zamiast tego możesz powrócić do normalnych, codziennych czynności - do pracy, zakupów, zabawy z dziećmi, ćwiczeń; możesz prowadzić życie takie, jakim było ono przed urazem.
iWALK jest odpowiedni do stosowania w przypadku zwichnięcia stawu skokowego, złamań czy pęknięć kostki czy też rekonwalescencji po operacji wymiany stawu skokowego.

Złamany lub pęknięty staw skokowy

OKRES REKONWALESCENCJI: Od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od stopnia złamania stawu skokowego oraz tego, w jakim stopniu chcesz, by pęknięta kostka zagoiła się zanim pozwolisz, by uszkodzona noga przejęła na siebie Twój ciężar i aktywność. Ból często ustępuje zanim złamana kość zrośnie się w stopniu wystarczającym do powrotu do normalnej aktywności.

CZEGO NALEŻY OCZEKIWAĆ: Złamaniu stawu skokowego często towarzyszy obrzęk, tkliwość, krwiaki i/lub deformacja kostki.

NIELECZONE ZŁAMANIE STAWU SKOKOWEGO: Nieprawidłowe leczenie złamanej kości uniemożliwi zagojenie się uszkodzenia. Dodatkowo w wysokim stopniu zwiększa ryzyko wystąpienia powtórnego urazu oraz konieczność przeprowadzenia operacji w celu naprawienia złamanej kości stopy lub pękniętej kostki.

Skręcona kostka

OKRES REKONWALESCENCJI: W przypadku leczenia skręcenia stawu skokowego, zanim uraz się zagoi a kostka odzyska wcześniejszy zakres ruchu, siłę i elastyczność, minąć może od 2 tygodni do nawet kilku miesięcy.

CZEGO NALEŻY OCZEKIWAĆ: Bólu, obrzęku, sztywności oraz niestabilności skręconego stawu skokowego.

NIELECZONE SKRĘCENIA: Nieleczone skręcenia stawu skokowe lub całkowite obciążanie kostki, zanim zostanie w pełni wyleczona może skutkować występowaniem chronicznego bólu oraz niestabilności.