Czy mogę stosować iWALK3.0?
W przypadku większości ludzi, odpowiedź brzmi TAK! iWALK3.0 jest łatwy i intuicyjny w użyciu. Krótko mówiąc: jeśli możesz chodzić, to możesz używać iWALK3.0.
iWALK3.0 sprawdza się u większości ludzi, choć nie u każdego. Przeprowadź szybki test: Czy przed doznaniem urazu mogłeś chodzić samodzielnie? Czy mogłeś wchodzić i schodzić po schodach bez konieczności trzymania się poręczy dla wsparcia lub by nie stracić równowagi? Jeśli tak, to świetnie! Posiadasz fizyczną zdolność do stosowania iWALK3.0. Wszystkie pozostałe informacje umieściliśmy poniżej, więc przewiń stronę w dół, by zapoznać się z całą listą.
iWALK3.0 to najlepsza alternatywa dla kuli prawie dla każdego - włącznie z TOBĄ!
W jaki sposób mogę sprawdzić, czy jestem odpowiednim kandydatem do stosowania iWALK3.0?
Jakkolwiek ortezo-proteza iWALK3.0 sprawdza się w przypadku większości ludzi, to nie jest ona przeznaczona dla każdego. Zanim zdecydujesz się skorzystać z iWALK3.0, dokładnie zapoznaj się z poniższymi informacjami, by ustalić, czy iWALK3.0 jest odpowiedni dla Ciebie i urazu jakiego się nabawiłeś.
Zapisz
Podstawowe Wymagania Sprawności Fizycznej:
Niezależnie od wieku, jeśli możesz przejść poniższe dwa testy sprawnościowe, powinieneś być w stanie korzystać z iWALK3.0.
- Jeśli nie możesz wykonać tych czynności, oznacza to, że iWALK3.0 prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie odpowiedni.
- Jeśli możesz wykonać te dwie czynności, przeczytaj pozostałą treść na tej stronie.
Test schodów

Czy przed wystąpieniem urazu, mogłeś płynnie zejść i wejść po schodach w normalnym tempie, bez korzystania z poręczy?
Test Równowagi

Czy możesz ustać na jednej nodze przez pełne 30 sekund?
MOŻESZ stosować iWALK3.0, jeśli:
Przestrzeganie zasad

- Zobowiązujesz się przestrzegać naszych instrukcji w zakresie Dopasowania i Użytkowania iWALK3.0 PRZED pierwszym użyciem
- Jesteś gotów poświęcić przynajmniej 5-20 minut Twojego czasu na to by Twoje ciało nauczyło się i przystosowało do korzystania z iWALK3.0
Zapisz
Zapisz
Zapisz
Umiejętności przed wystąpieniem urazu

- Posiadasz przeciętną siłę i równowagę
- Przed urazem, mogłeś/mogłaś chodzić normalnie bez utykania, powlekania stopą, itp.
- Przed urazem, mogłeś/mogłaś wchodzić i schodzić ze schodów bez konieczności trzymania się poręczy dla zachowania równowagi czy podparcia
Zapisz
Dopasowanie

- Masz 147,5cm - 198cm wzrostu - zapoznaj się z wykresem, by sprawdzić konkretne ograniczenia długości nogi
- Ważysz 125kg lub mniej.
- Maksymalny obwód Twojego uda (u szczytu nogi, ) wynosi 71cm lub mniej
Zapisz
Inne wymagania

- Twój uraz dotyczy wyłącznie jednej nogi
- Twój uraz zlokalizowany jest poniżej kolana
- Możesz zgiąć swoją uszkodzoną nogę pod kątem 90 stopni w kolanie (gips i buty są OK)
- Posiadasz pełną funkcjonalność Swojej nieuszkodzonej nogi
Zapisz
NIE MOŻESZ korzystać z IWALK3.0. jeśli:
Przestrzeganie zasad
- Planujesz we własnym zakresie wypróbowanie iWALK3.0, bez przestrzegania naszych instrukcji w zakresie DOPASOWANIA i UŻYTKOWANIA. PODPOWIEDŹ - wszystko uprościliśmy, więc przestrzegaj naszych instrukcji i nie działaj sam
Zapisz
Umiejętności przed urazem
- Codzienne czynności, takie jak chodzenie, wchodzenie po schodach itp. sprawiają Ci trudność
- Nie możesz chodzić bez korzystania z urządzenia pomocniczego
- Tracisz równowagę
- Musisz korzystać z poręczy w trakcie wchodzenia i schodzenia po schodach
- Twoja druga, nieuszkodzona noga nie funkcjonuje w pełni
Zapisz
Dopasowanie
- Ważysz ponad 125kg lub masz znaczną nadwagę. Czemu ma to znaczenie?
- Obwód górnej części Twojego uda (u szczytu Twojej nogi) wynosi ponad 71cm.
- Nie mieścisz się w granicach wymagań w zakresie rozmiarów
Zapisz
Zapisz
Inne wymagania
- Nie możesz zgiąć Swojej uszkodzonej nogi w kolanie po kątem 90 stopni.
Zapisz
iWALK3.0 „działa” w przypadku poniższych urazów podudzia
- złamanie stopy
- nadwyrężony staw skokowy
- złamany staw skokowy
- przerwanie ścięgna Achillesa
- urazy ścięgna Achillesa
- zapalenie torebki maziowej
- złamanie kości strzałkowej
- złamanie Jones'a
- podeszwowe zapalenie powięzi
- złamania przeciążeniowe (dolna część nogi)
- amputacja kończyn dolnych
- zwichnięcie kostki i stopy
- wrzody stopy
- pęknięcia mięśni łydki
- naciągnięcia mięśni łydki
- pęknięcia mięśnia brzuchatego łydki
Praktycznie wszelkie urazy poniżej stawu kolanowego są wskazaniem do stosowania iWALK3.0
iWALK3.0 "NIE działa" w przypadku poniższych urazów nogi
- wszelkie urazy kolan lub powyżej kolan
- uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego, tylnego
- uszkodzenia więzadła pobocznego piszczelowego
- uszkodzenia rzepki
- pęknięcia i nadwyrężenia mięśni grupy tylnej uda
- urazy pachwiny
- urazy mięśnia gruszkowatego
- problemy z pasmem bocznym
- choroby mięśnia biodrowo-lędźwiowego (zginacz biodra)
- wrzody u chorych na cukrzycę w przypadku których problemy z czuciem głębokim negatywnie wpływają na równowagę
- inne urazy kolana lub górnej części nogi
Ograniczenia wiekowe

Jeśli masz ponad 55 lat, weź pod uwagę że IWALK3.0 może nie być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.
iWALK3.0 był i jest stosowany z powodzeniem przez osoby mające 70 i więcej lat, choć zdarzały się również przypadki osób po 60-tce, które nie mogły się przystosować. Mobilność/sprawność fizyczna bardzo się waha - u każdego jest inna. Sprawia to, że trudno jest ustalić precyzyjne ograniczenia wiekowe w zakresie tego, kto może korzystać z iWALK3.0 a kto nie. Dlatego zamiast stosować OGRANICZENIA WIEKOWE, doszliśmy do wniosku, że lepiej funkcjonują OGRANICZENIA UMIEJĘTNOŚCI. Tak długo, jak Twoje oczekiwania będą rozsądne i będziesz przestrzegać naszych wytycznych w zakresie umiejętności, sam wiek nie będzie czynnikiem decydującym w zakresie tego, czy możesz korzystać z iWALK3.0, czy nie.
WYTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI - jeśli przed wystąpieniem urazu mogłeś/mogłaś chodzić normalnym krokiem bez żadnego wsparcia, oznacza to, że z dużym prawdopodobieństwem jesteś dobrym kandydatem do stosowania iWALK3.0. Co więcej, jeśli mogłeś/mogłaś szybko schodzić i wchodzić po schodach, bez konieczności przytrzymywania się poręczy dla zachowania równowagi czy podparcia, to posiadasz fizyczną zdolność do sprawnego korzystania z IWALK3.0.
Przejdź do góry tej strony i zapoznaj się ze WSZYSTKIMI wymaganiami. Jeśli wszystkie je spełniasz, możesz spokojnie korzystać z iWALK3.0. Jeśli nie spełniasz wszystkich wymagań, powinieneś wybrać inne urządzenie poprawiające mobilność.
Zapisz
Rozmiar Plus

Masa ciała może odgrywać znaczącą rolę w funkcjonowaniu ortezo-protezy IWALK.
iWALK musi stać się integralną częścią nogi, by mógł pracować z maksymalną wydajnością. Jeśli Twoja noga porusza się, odpowiednio porusza się też ortezo-proteza. Wszelki ruch ponad miarę sprawia, że iWALK staje się trudniejszy w użyciu i mniej wydajny. Faktem jest, że im więcej posiadasz tkanki tłuszczowej, tym bardziej „ściśliwe” posiadasz ciało, co zwiększa zakres ruchu ortezo-protezy. Im większy zakres tym gorzej, im mniejszy, tym lepiej - chcesz przecież, by iWALK pod Tobą był stabilny i stanowił wraz z Twoją nogą „jedno ciało”
Nadwaga powoduje, że kształt naszych ud ulega zmianie, może to negatywnie wpływać ( choć nie musi ) na umiejscowienie stopki.
Jeśli więc masz nadwagę, czy oznacza to, że nie możesz korzystać z iWALK3.0? Niekoniecznie - obserwowaliśmy, jak osoby o różnych rozmiarach i budowie z powodzeniem korzystały z iWALK3.0. Miej jednak świadomość, że osoby o wysokim indeksie masy ciała mogą mieć większe trudności, w szczególności w początkowym okresie stosowania iWalk3.0, i powinny one wyznaczać sobie realistyczne oczekiwania przed dokonaniem zakupu.
By uzyskać informacje o rozmiarach, kliknij tutaj.
Zapisz
Diabetycy

Wrzodom stopy cukrzycowej często towarzyszy neuropatia lub uszkodzenie nerwów obwodowych stopy, a nawet obu stóp. To z kolei może powodować drętwienie i osłabienie czucia głębokiego, utrudniając tym samym zachowanie równowagi. Jeśli masz trudności w utrzymaniu równowagi na swojej nieuszkodzonej kończynie, korzystanie z iWALK3.0 prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie korzystne. By dowiedzieć się na pewno, wypróbuj następujące ćwiczenie: jeśli, oprócz wymienionych powyżej kwalifikacji, możesz ustać bez wsparcia wyłącznie na nieuszkodzonej stopie przez 30 sekund, bez żadnej pomocy, to z dużym prawdopodobieństwem będziesz w stanie używać iWALK3.0. Jednak z powodu szczególnych okoliczności związanych z neuropatią cukrzycową, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem lub terapeutą przed rozpoczęciem korzystania z iWALK3.0. Jeśli w wyniku cukrzycy przeszedłeś amputację kończyny dolnej, zapoznaj się z dodatkowymi wytycznymi poniżej.
Osoby po amputacji

iWALK3.0 staje się coraz popularniejszym elementem codziennego życia oraz urządzeniem przejściowym / treningowym dla osób po amputacji nogi poniżej kolana. Jedynym dodatkowym wymaganiem w przypadku osób po amputacji przeprowadzonej poniżej stawu kolanowego jest to, by posiadały one przynajmniej 10cm długości kikut i mogły utrzymać równowagę oraz podpierać się na pozostałym fragmencie goleni/kości piszczelowej. Osoby po amputacji przeprowadzonej powyżej stawu kolanowego nie mogą korzystać z iWALK3.0 bez stosowania protetycznego urządzenia pomocniczego.
Informacja dla osób świeżo po amputacji – iWALK3.0 stosuje się zamiast kuli czy wózka inwalidzkiego. Pozwala to na utrzymanie siły mięśni, prowadzenie rehabilitacji oraz treningu w zakresie korzystania ze stałej protezy przed jej zastosowaniem. Umożliwia również zachowanie Twojego stylu życia w sytuacji, w której nie tolerujesz protezy lub jest ona aktualnie w naprawie, w trakcie zmiany rozmiaru bądź w produkcji.
Informacja dla osób które przeszły amputacje jakiś czas temu - iWALK3.0 doskonale sprawdza się w zakresie zapewniania mobilności bez absorbowania rąk w chwilach w których nie chcesz korzystać z protezy. Możesz chodzić wygodnie i stabilnie. Możesz robić wiele rzeczy w sytuacjach, w których nie chcesz wystawiać drogich protez stałych na działanie wody i zanieczyszczeń. Zakładanie oraz zdejmowanie iWALK3.0 jest prostsze niż w przypadku osób niebędących po amputacji, ponieważ nie ma potrzeby odpinania zaczepów/klamer dolnych, gdyż stopa nie będzie przeszkadzać w umieszczeniu jej bezpośrednio na podpórce/platformie.
Więcej informacji dotyczących tego, w jaki sposób iWALK3.0 zmienia mobilność osób po amputacji kończyny poniżej stawu kolanowego znaleźć można tutaj.
By zapoznać się z komentarzami osób po amputacji poniżej stawu kolanowego, które już korzystają z iWALK3.0, kliknij tutaj.
Zapisz