MEDIA O NAS

Ortezo-Proteza iWalk 2.0 hitem 25 Targów Medycyny Fizykalnej I Rehabilitacji REHABILITACJA ŁÓDŹ 2017

Miło nam Poinformować że prezentowany przez nas iWALK 2.0 spotkał się z dużym zainteresowaniem  zarówno wśród pacjentów jak i wystawców 25 Targów Medycyny Fizykalnej I Rehabilitacji REHABILITACJA 2017 w Łodzi. Zapraszamy do obejrzenia relacji medialnej z targów na których zawsze prezentowane są nowoczesne urządzenia ułatwiające życie niepełnosprawnym, najnowsze rozwiązania wykorzystywane w ich leczeniu i diagnostyce. To najważniejsza tego typu impreza w Polsce i jedna z pięciu w Europie.

Jak przetrwać kontuzję? Komfort w czasie złamania

Złamanie to niespodziewana sytuacja losowa. Zazwyczaj spotyka nas ona w najmniej odpowiednim momencie i tym samym powoduje życiową rewolucję. Szczególnie jest to dokuczliwe w przypadku kończyny dolnej, gdyż wiąże się z unieruchomieniem w domu i utratą mobilności. W rezultacie zmuszeni jesteśmy na nowo zorganizować sobie codzienne życie. Czy z kontuzjowaną kończyną dolną można normalnie funkcjonować? W jaki sposób przyśpieszyć powrót do zdrowia i sprawności?

Zobacz więcej

Kontuzje biegacza, przeciążenia i złamania

….Obecnie zamiast tradycyjnego gipsu można zastosować nowoczesne ortezy – wspomina lekarz. Do rozwiązań z tego zakresu zalicza się ortozo-proteza iWalk 3.0. W przeciwieństwie do tradycyjnych kul to innowacyjne urządzenie nie obciąża nadgarstków, nie powoduje bolesnych otarć pod pachami, a przede wszystkim nie zajmuje rąk….

Zobacz więcej

NBC Channel 4 News

iWALK3.0 is a better crutch!” exclaimed Dr. Frank McGeorge of Detroit’s Channel 4 News. Looking to offer an unbiased opinion, he took the iWALK3.0 for a test drive and couldn’t believe how fast he was able to walk around. See the entire story below.

Nowoczesne rozwiązania na płaskostopie

Płaskostopie – drobna przypadłość czy poważny problem medyczny? Okazuje się, że wada ta ma ogromny wpływ na kondycję całego ciała i dosięga tysięcy osób. Na szczęście innowacje w medycynie pozwalają coraz skuteczniej leczyć nieprawidłowe ustawienie stóp, aby ustrzec pacjentów przed jego zgubnymi skutkami.

Zobacz więcej

Jak przetrwać kontuzję? Komfort w czasie złamania

Złamanie to niespodziewana sytuacja losowa. Zazwyczaj spotyka nas ona w najmniej odpowiednim momencie i tym samym powoduje życiową rewolucję. Czy z kontuzjowaną kończyną dolną można normalnie funkcjonować? W jaki sposób przyśpieszyć powrót do zdrowia i sprawności?

Zobacz więcej

Leczenie płaskostopia

Leczenie płaskostopia (stopy płasko-koślawej) zależy do stopnia zaawansowania zmian. Początkowo zmiany w kształcie i budowie stóp postrzegane są częściej jako defekt estetyczny, gdyż na początkowym etapie przebiegają bezboleśnie. Dolegliwości bólowe pojawiają się i ulegają nasileniu wraz z postępem zmian zwyrodnieniowych oraz odkształceniem się stopy.

Zobacz więcej

Snowboard a ryzyko kontuzji

Jednym wystarczy łagodna jazda po równym stoku, inni wolą akrobacje w snowparku, a jeszcze kolejni wiecznie nie ustają w poszukiwaniu dziewiczych tras na zboczach lodowców. Wszystkich ich łączy zamiłowanie do śniegu, jednej deski i niestety… wysokie ryzyko kontuzji. Co jest kluczowe, aby sezon przeżyć bez urazu i co zrobić, gdy mimo wysiłków przytrafi nam się złamanie?

Zobacz więcej

Powrót do zdrowia po złamaniu. Niezbędnik kontuzjowanego...

Jednym z ważniejszych elementów rehabilitacji jest pionizacja pacjenta i nauka samodzielnego poruszania się. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem były kule.  Obecnie coraz powszechniej stosuje się ortezo-protezę iWalk3.0, która umożliwia stabilizację i poruszanie się pacjentów po urazach kończyn dolnych poniżej stawu kolanowego bez angażowania i wysiłku rąk....

Zobacz więcej

E! News

“Harrison Ford broke his left leg on the set of Star Wars: Episode VII, but on Sunday night Han Solo himself was out to dinner and walking on his own—with a little help from a knee-supporting crutch.”

Zobacz więcej

Płaskostopie – jak powstaje, przyczyny, porady i leczenie

Stabilne podparcie, przenoszenie ciała podczas ruchu i amortyzowanie wstrząsów to podstawowe zadania naszych stóp. Nieprawidłowości mogą prowadzić do przeciążenia kręgosłupa, kolan i miednicy, które objawiają się bólem, widocznymi deformacjami, a czasem także ograniczeniem mobilności. Jak do tego nie dopuścić?

Zobacz więcej

Biegiem przez zimę

Treningi biegowe w zimowej scenerii mają coraz więcej zwolenników. To efekt nie tylko zmian klimatycznych, ale także coraz lepszych akcesoriów i sportowych ubrań, które chronią biegaczy zarówno przed zimnem, jak i kontuzjami, o które łatwo w tym okresie. Jak biegać, by uniknąć infekcji i urazów?

Zobacz więcej

(Nie)bezpieczne szusowanie

Miłośników szusowania nie trzeba przekonywać, że sport ten to doskonały sposób na relaks i fizyczną regenerację. Jazda po górskich stokach jest też jednak zaliczana do dyscyplin, które najsilniej obciążają kończyny dolne. Jak przygotować się do „białego szaleństwa”, by uniknąć kontuzji, i co zrobić, gdy padniemy już ich ofiarą?

Zobacz więcej